Genel

Yemek sepeti puanım görünmüyor?

Yemek Sepeti puanı görünmemesinin başlıca nedenleri vardır. Bu nedenleri konu başlıkları altında inceleyeceğiz.

1- Yeni mağaza açtıysanız

İlk olarak yemek sepeti’nde mağaza açarak yeni satışa başladıysanız, puanların görünmemesi olasıdır. Yazılımsal olarak puanların hesaplanabilmesi için belli bir oranda yorum ve değerlendirme almanız gereklidir. Örnek olarak en az 20 veya en az 50 yorum ve değerlendirmeden sonra puanlarınız görüntülenecek hale gelir. Bunun sebebi sadece aldığınız bir değerlendirme ile bir anda birinci sıraya yükselmeyin ve yine aksi olursa bir puan aldığınızda sıralamanın en altına düşmeyin diye yazılımsal olarak bu işlemler yapılmaktadır. Yemeksepeti sitesi dışında benzer platformlar içinde bu sistem geçerlidir.

2- Kontrol aşamasında olabilir

Başka bir nedeni ele alacak olursak burada da yorumlarını ve değerlendirmelerin kontrol aşamasından geçmesidir. Bu kontrolü yemek sepeti site yönetiminden sorumlu kişiler yapmaktadır. Herhangi bir olumsuz durum örnek olarak küfür, hakaret gibi yorumlar da dahil, benzer olaylarda izin vermeyecektir. O yüzden verilen yorumlar hemen site üzerinden görünmez.

3- Bilginiz olsun

Ayrıca bilmeniz gereken bir durum ise bu ve benzeri sitelerde sipariş vermeden yorum ve değerlendirme yapılmasına izin verilmez sadece hizmeti alan kişiler ve sipariş veren kişiler yorum ve değerlendirme yapma hakkına sahip olur her sipariş veren yorum ve değerlendirme yapmayabilir. Eğer sizden aldığı hizmet beğenisini kazanırsanız yorum yapma eğiliminde bulunur veya beklentisini karşılamazsanız, bu sefer kötü bir yorum ve puan verebilir.

Eğer bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız sistemin nasıl çalıştığını anlamışsınızdır.

Yemek sepeti üzerinden satış yapan restoranlar için sipariş almanın en değerli unsuru puanlarınızın yüksek olmasıdır puanlarınızı nasıl yükselteceğiniz hakkında bilgi sahibi değilseniz aşağıdaki hizmetimizi inceleyebilir destek almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemek sepeti puan satın almak için inceleyin!

Mesaj Gönder!
Destek için hemen yazın!
Destek için hemen yazın!