Şubat, 2022

yemek-sepeti-puanim-neden-dustu
Genel

Yemek Sepeti puanım neden düştü?

Yemeksepeti puanınızın düşmesi genel olarak size verilen puanların ortalaması alınması sonucunda oluşur. Belli başlıklar altında puanlarınızın düşmesine sebep olan konuları ele alalım.

1- Toplam puan ortalaması alınır

Restoran puanınızın hesaplanmasında istatistik olarak;  toplam kaç kişi değerlendirme yaptı? Puanlarınızın toplamı kaçtır ? Bu iki bilgi ele alınır ve restoran puan ortalamanız ortaya çıkar örnek vermek gerekirse 5 kişi değerlendirme yaptı ve hepsinin 10 puan verdiğini düşünelim bu durumda restoran puanınız 10 puan olacaktır. Devamında 5 kişinin daha sipariş verdiği ve onların da size 5 puan verdiğini düşünürsek ortalama puanınız bu sefer 5 e düşecektir.

2 – Düşük puan verilmesi

Önceki siparişlerde başarı ve memnuniyet oranınız iyi olabilir fakat bunu korumanız gereklidir. Bunu koruyamazsanız sipariş veren kişiler size düşük puan verebilir. Verilen bu düşük puanlarla birlikte yukarıda bahsettiğimiz gibi istatistiksel olarak hesaplama yapılır ve total puan ortalaması alınır. Bu ortalama puanlarınızın düşmesine sebep olabilir. En çok düşük puan verilmesinin sebeplerinden başlıcaları; siparişin zamanında teslim edilmemesi, siparişin soğuk olarak müşteriye teslim edilmesi ve yine yapılan en büyük hata, yanlış siparişlerin yapılmasıdır. Neticede unutmamanız gereken en değerli bilgi müşterilerinizin yemeklerin lezzetlerine verdiği puan kadar, siparişinin ne kadar sürede teslim edildiğine de önem vermektedir. Restoran işletmenin en önemli faktörü hizmettir. Bu hizmeti en iyi şekilde vermek için bu unsurlara dikkat etmeniz gerekir

3- Kendi hesabından sipariş vermek

Bir çok restoran sahibi puanlarını yükseltmek için bu hataya düşmektedir. Kendi hesaplarından sipariş vererek puanlarını yükseltmeyi düşünmektedir. Fakat burada atladıkları bir konu vardır. Yemeksepeti sitesinin bu yorumları ve değerlendirmeleri hem yazılımsal olarak, hem de manuel yani insan kontrolünden geçtiğini unutmasıdır.

Sahte hesap ve kendi hesaplarınızdan yaptığınız puanlamalar çok kısa bir süre içinde anlaşılacaktır. Bu durumda uyarı alabilirsiniz veya uyarı almaksızın yapmış olduğunuz yorumlar ve değerlendirmeler silinecektir. O yüzden puanınızı yükseltmek için yaptığınız sahte yorumlar silindiğinden dolayı restoran puanlarınız düşecektir. Ayrıca restoran puanlarımızın düşmesinin yanı sıra sıralamada geriye düşeceksiniz bunu yaparken bir kez daha düşünmelisiniz.

Yine yemek sepeti sitesi tarafından belli yasaklamalara tabi kalabilirsiniz.

Gerçek kullanıcılar tarafından verdiğimiz hizmeti incelemenizde fayda vardır istediğiniz soruları iletişim kısmından bize ulaşarak cevabını alabilirsiniz.

Yemek sepeti puan yükseltme hizmetimiz güzel bir çözüm olacaktır.

yemek-sepeti-puanimi-neden-sildi
Genel

Yemek Sepeti puanı mı neden sildi?

Yemeksepeti puan silinmesi genellikle karşılaşılan bir durumdur. Buna sebep olan nedenleri size yazımızda aktaracağız. Başlıca nedenlerine gelirsek puanların yapay olarak yapıldığının tespit edilmesidir.

1- Kendi restoranınıza sipariş vermeniz

Puanlarım yükselsin ve kısa sürede yüksek puana sahip olayım diye düşünen restoran sahipleri, kendileri sipariş vererek daha sonrasında kendi restoranını puan vermesidir. Denetleme sistemine sahip olan yemek sepeti sitesi bu gibi durumları kolaylıkla tespit etmektedir Bu yüzden yaptığınız bu işlemler size puanlarınızın silinmesi olarak geri dönecektir o yüzden bu tarz durumlara girmeden önce bir daha düşünmeniz gerekir. Eğer puanlarınızı yükseltmek istiyorsanız. Bu duruma kalkışmayın sonrasında belli periyotlar halinde cezalar uygulanmaktadır. Gerçek kullanıcılar tarafından sipariş verilmesi gerekir ve gerçek kullanıcıların vermiş olduğu yorum ve puanlar silinmez.

2- Sahte hesaplardan verilen puanlar

Yorumlar kontrol mekanizmasından geçer hem robot yazılımlar, hem de manuel olarak yorumları kontrol ederler. Uygun olmayan yorumlar başlangıçta kabul edilmez. Eğer yorum kabul edilirse bu yine silinmeyeceği anlamına gelmez. Yaptığınız veya sahte şekilde, sahte hesaplarla puanlamalarınız belli bir süre sonra silinecektir. Bundan dolayı ilk olarak puanlamada geriye düşersiniz ya da yaptığınız yorumlar silinir. Bunun ana nedeni haksız olarak rekabet sistemini bozduğunuz göz önünde bulundurulur.

Çözüm:

Yemek sepeti yorumları silinmemesi için gerçek kullanıcılar tarafından yorumlama ve değerlendirme yapılması gerekir. Bunun için vermiş olduğumuz gerçek kullanıcılar tarafından yapılan hizmeti inceleyebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soru için bizimle iletişime geçiniz.

Yemek sepeti yorum satın al hizmetine bakmanızı öneriyoruz.

yemek-sepeti-puanlarim-gorunmuyor
Genel

Yemek sepeti puanım görünmüyor?

Yemek Sepeti puanı görünmemesinin başlıca nedenleri vardır. Bu nedenleri konu başlıkları altında inceleyeceğiz.

1- Yeni mağaza açtıysanız

İlk olarak yemek sepeti’nde mağaza açarak yeni satışa başladıysanız, puanların görünmemesi olasıdır. Yazılımsal olarak puanların hesaplanabilmesi için belli bir oranda yorum ve değerlendirme almanız gereklidir. Örnek olarak en az 20 veya en az 50 yorum ve değerlendirmeden sonra puanlarınız görüntülenecek hale gelir. Bunun sebebi sadece aldığınız bir değerlendirme ile bir anda birinci sıraya yükselmeyin ve yine aksi olursa bir puan aldığınızda sıralamanın en altına düşmeyin diye yazılımsal olarak bu işlemler yapılmaktadır. Yemeksepeti sitesi dışında benzer platformlar içinde bu sistem geçerlidir.

2- Kontrol aşamasında olabilir

Başka bir nedeni ele alacak olursak burada da yorumlarını ve değerlendirmelerin kontrol aşamasından geçmesidir. Bu kontrolü yemek sepeti site yönetiminden sorumlu kişiler yapmaktadır. Herhangi bir olumsuz durum örnek olarak küfür, hakaret gibi yorumlar da dahil, benzer olaylarda izin vermeyecektir. O yüzden verilen yorumlar hemen site üzerinden görünmez.

3- Bilginiz olsun

Ayrıca bilmeniz gereken bir durum ise bu ve benzeri sitelerde sipariş vermeden yorum ve değerlendirme yapılmasına izin verilmez sadece hizmeti alan kişiler ve sipariş veren kişiler yorum ve değerlendirme yapma hakkına sahip olur her sipariş veren yorum ve değerlendirme yapmayabilir. Eğer sizden aldığı hizmet beğenisini kazanırsanız yorum yapma eğiliminde bulunur veya beklentisini karşılamazsanız, bu sefer kötü bir yorum ve puan verebilir.

Eğer bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız sistemin nasıl çalıştığını anlamışsınızdır.

Yemek sepeti üzerinden satış yapan restoranlar için sipariş almanın en değerli unsuru puanlarınızın yüksek olmasıdır puanlarınızı nasıl yükselteceğiniz hakkında bilgi sahibi değilseniz aşağıdaki hizmetimizi inceleyebilir destek almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yemek sepeti puan satın almak için inceleyin!

Mesaj Gönder!
Destek için hemen yazın!
Destek için hemen yazın!